Tohmajärven vapaa-aikatoimi järjestää uimakoulun Kiteen uimahallissa, ”VesPelissä”, ma - pe 2.6-6.6.2025
Oppilaat jaetaan kahteen ryhmään, uimakoulun kesto on 60min./ryhmä/kerta.
Ensimmäisen ryhmä lähtee Kemien matkahuollon edestä klo 11.30. linja-auto jatkaa Akkalan kautta Kiteen Vespeliin. Uimakoulu alkaa kello 12.15 ja lähtö takaisin klo 13.45.
Toinen ryhmä lähtee Tikkalasta 12.45, Onkamon kautta Kemien matkahuolto klo 13.05 ja jatkaa Vespeliin. Uimakoulu alkaa kello 13:30 ja lähtö takaisin klo n.15.00
Uimakouluihin otetaan vähintään 6 vuotta täyttäneitä lapsia, yläikärajaa ei ole. Viisivuotiaita otetaan uimakouluun vain siinä tapauksessa, että heillä on oma huoltaja koko ajan mukana.
Uimakoulumaksua peritään 65 euroa perheen ensimmäiseltä lapselta ja 35 euroa seuraavilta. (sis. kyyditys ja opetus). Tai 30€ jos lapsi ei osallistu yhteiskuljetukseen ollenkaan.
Maksu verkossa Julius-varauksessa. Ilmoittautuneille lähetetään tarkemmat ohjeet sähköpostilla.
Uimakoulujen opettajina toimii Vespelin oma henkilökunta.
Lisätietoja Arja Pirhonen 040 105 4118.
Uimakouluun ilmoittautumiset vain sähköpostitse arja.pirhonen@tohmajarvi.fi
Viestissä ilmoitettava: osallistujan nimi, ikä, ryhmä, mistä nousee kyytiin ja uimataito. Ilmoittautuminen mieluimmin heti, mutta viimeistään maanantaina 26.5.2025 mennessä.