Sivistyslautakunnan alisikuva

Sivistyslautakunnan leipäteksti

Sivistyslautakunnan tehtävät

Sivistyslautakunnan tehtävänä on sivistystoimialan palvelujen järjestämisestä,kehittämisestä ja valvomisesta sekä näitä palveluja koskevassa lainsäädännössä kunnalle määrätyistä tehtävistä huolehtiminen

Sivistyslautakunnan jäsenet 2021–2025

Sivistyslautakunnan jäsenet 2021–2025

Hannu Hämäläinen, Kesk., pj. maatalouslomittaja 050 067 1270 hannu.hamalainen@luottamus.tohmajarvi.fi

Varajäsen: Akseli Manninen

Reima Ehrukainen, SDP, vpj. metsuri 040 018 1327 reima.ehrukainen@luottamus.tohmajarvi.fi

Varajäsen: Anssi-Pekka Pirhonen

Petra Mikkonen, SDP opiskelija petra.mikkonen@luottamus.tohmajarvi.fi

Varajäsen: Suvi Hiltunen

Antti Näätänen, Kesk. kiinteistönhoitaja

Varajäsen: Tero Nenonen

Mika Piiroinen, Kok. maanviljelijä 040 013 0666 mika.piiroinen@luottamus.tohmajarvi.fi

Varajäsen: Eila Sivonen

Saara Raatikainen, Kesk. opettaja 040 416 1664 saara.raatikainen@luottamus.tohmajarvi.fi

Varajäsen: Saara Heiskanen

Satu Saikkonen, Liike NYT taloussihteeri satu.saikkonen@luottamus.tohmajarvi.fi

Varajäsen: Päivi Silventoinen

Kunnanhallituksen edustaja: Vuokko Väistö 044 256 2232 vuokko.vaisto@luottamus.tohmajarvi.fi

Yhteystiedot

Petri Pasanen

sivistys- ja hyvinvointijohtaja
 040 105 4154
petri.pasanen@tohmajarvi.fi

esittelijä

PTV-sisältö

Kunnan Facebook syöte

Somessa kuva

Flockler seinä alisivuilla