Musiikkiopiston johtokunta -alasivun pääkuva

Musiikkiopiston johtokunta -esittely

Musiikkiopiston johtokunnan tehtävät

Musiikkiopisto on taideoppilaitos, jonka tehtävänä on järjestää Taiteen perusopetuksesta annetun lain (633/1998) mukaista musiikin ja siihen liittyvien taidemuotojen opetusta. Opetuksen tulee kehittää valmiuksia luovaan ja monipuoliseen musiikin harrastamiseen ja esittämiseen sekä alan ammattiopintoihin.


Oppilaitoksen toiminnan järjestämisessä noudatetaan, sen lisäksi mitä laissa ja asetuksessa taiteen perusopetuksesta tai muutoin on säädetty tai määrätty, hallintosäännön määräyksiä.

 

Musiikkiopiston johtokunnan jäsenet 2017 - 2021


Tianen Aulis, puheenjohtaja, varajäsen Eskelinen-Mäki Mari

Tolvanen Paula, varajäsen Turunen Matti

Väistö Leena, varajäsen Heiskanen Saara

Ehrukainen Reima, varajäsen Tolvanen Pekka

Sallinen Minna, varajäsen Suhonen Maija

Hyvärinen Pirkko, varapj, varajäsen Karhunen Asko

Sorsa Maaret, varajäsen Karkkonen Esko

Hiltunen Liisa, varajäsen Kanniainen Eveliina

Räisänen Lea, varajäsen Haaranen Mari

Laasonen Markku, varajäsen Lamminsalo Tanja

Ertolahti-Mertanen Susanna, rehtori, esittelijä   

Pesonen Tommi, kh:n edustaja 

Kyytinen Riitta, opettajien edustaja

Karppinen Riitta, muun henkilökunnan edustaja

Sivonen Siiri, oppilaiden edustaja

Uuksulainen Heikki, oppilaiden edustaja

 

Johtakunnan jäsenten yhteystiedot:

Tianen Aulis, puheenjohtaja, aulis.tiainen@kitee.fi, 0500 210 362    

Tolvanen Paula, paula-tolvanen@hotmail.com   0400 771 301    

Väistö Leena, leena.vaisto@tohmajarvi.fi

Ehrukainen Reima, reima.ehrukainen@tohmajarvi.fi, 0400 181 327     

Sallinen Minna, minna.sallinen@heinavesi.fi, 0400 170 482     

Hyvärinen Pirkko, varapj, hyvarinenpirkko@gmail.com, 040 416 7010    

Sorsa Maaret, maaramummo@gmail.com, 0400 868 854    

Hiltunen Liisa, hiltunen.liisa@gmail.com

Räisänen Lea, lear@uef.fi, 044 339 4332

Laasonen Markku, markku.laasonen@raakkyla.fi, 0400 273 602    

Ertolahti-Mertanen Susanna, esittelijä, susanna.ertolahti@tohmajarvi.fi, 040 105 4045    

Pesonen Tommi, kh:n edustaja, tommi.pesonen@tohmajarvi.fi

Karppinen Riitta, riitta.karppinen@tohmajarvi.fi, 040 105 4046    

Kyytinen Riitta, riitta.kyytinen@kitee.fi, 040 105 4059     

Sivonen Siiri, siiri.sivonen@gmail.com, 040 419 4048

Uuksulainen Heikki, h.uuksulainenen@gmail.com, 050 305 8996
    

 

Yhteystiedot

Kunnan Facebook syöte