Yhteystiedot pääkuva

Tohmajärven yhteystiedot

TOHMAJÄRVEN KUNTA
Järnefeltintie 1
82600 Tohmajärvi
 
Vaihde   040 105 4000
fax        013 848 101
etunimi.sukunimi@tohmajarvi.fi

 

 

Ankkurit

Yleisjohto, konserni- ja kuntakehitys

Olli Riikonen

kunnanjohtaja
040 105 4001
olli.riikonen@tohmajarvi.fi

Henkilöstöpalvelut

Arja Kuosmanen

henkilöstösihteeri
040 105 4013
arja.kuosmanen@tohmajarvi.fi

Kehittämispalvelut

Liisa Laasonen

kehittämispäällikkö
040 105 4015
liisa.laasonen@tohmajarvi.fi

Sari Vesanen

työllisyyskoordinaattori
050 433 5802
sari.vesanen@tohmajarvi.fi

Työllistyvä Keski-Karjala - hanke

Heli Niemelä

projektipäällikkö
040 105 04105
heli.niemela@tohmajarvi.fi

Karelia hub hanke yhteystiedot

Karelia Hub - hanke

Birgitta Väisänen projektipäällikkö 040 120 6787 birgitta.vaisanen@keti.fi

PTV-sisältö

Käyntitiedot

  • Aukioloajat
    • Maanantai 9.00 - 17.00
    • Tiistai - Torstai 9.00 - 16.00
    • Perjantai 9.00 - 15.00

Talous ja hallintopalvelut otsikko

Talous- ja hallintopalvelut

Hallinto ja talouspalvelut organisaatiokaavio

Yhteystiedot

Vesa Karhapää

talous- ja hallintojohtaja
013 3354002
040 105 4002
vesa.karhapaa@tohmajarvi.fi

Talous- ja hallintopalvelut

Joona Turunen

tiedonhallinnan asiantuntija
040 105 4012
joona.turunen@tohmajarvi.fi

Pirjo Miettinen

keskushallinnonsihteeri
040 105 4017
pirjo.miettinen@tohmajarvi.fi

Arja Saukkonen

kirjanpitäjä
040 105 4032
arja.saukkonen@tohmajarvi.fi

Leena Sallinen

palkkasihteeri
040 105 4034
leena.sallinen@tohmajarvi.fi

Sirpa Liimatainen

toimistosihteeri
040 105 4031
sirpa.liimatainen@tohmajarvi.fi

Satu Lätti

reskontranhoitaja
050 349 4834
satu.latti@tohmajarvi.fi

Jaana Tuunanen

palkkasihteeri
040 105 4028
jaana.tuunanen@tohmajarvi.fi

Lomituspalvelut

Salla Heinonen

lomituspäällikkö
040 105 4040
salla.heinonen@tohmajarvi.fi

Ulla Juvonen

lomitusohjaaja
040 105 4044
ulla.juvonen@tohmajarvi.fi

Tarja Päivinen

lomitusohjaaja
040 105 4043
tarja.paivinen@tohmajarvi.fi

Tekninen kuvaus

Tekninen

PTV-sisältö

Käyntitiedot

  • Aukioloajat
    • Maanantai 9.00 - 17.00
    • Tiistai - Torstai 9.00 - 11.00
    • Perjantai 9.00 - 15.00

Yhteystiedot

Jorma Berg

tekninen johtaja
040 105 4201
jorma.berg@tohmajarvi.fi

Teknisen hallinto

Marjatta Laakkonen

osastosihteeri
040 105 4014
marjatta.laakkonen@tohmajarvi.fi

Satu Karvinen

palvelusihteeri
040 105 4215
satu.karvinen@tohmajarvi.fi

Johanna Pölönen

tekninen avustaja
040 105 4216
johanna.polonen@tohmajarvi.fi

Ansa Aaltonen

toimistosihteeri
040 105 4213
ansa.aaltonen@tohmajarvi.fi

Pentti Kesti

rakennustarkastaja
040 105 4211
pentti.kesti@tohmajarvi.fi

Tilapalvelut

Mika Ilvonen

kiinteistöpäällikkö
040 105 4208
mika.ilvonen@tohmajarvi.fi

Antti Näätänen

kiinteistönhoitaja
040 105 4242
antti.naatanen@tohmajarvi.fi

Jari Ikonen

kiinteistönhoitaja
040 105 4243
jari.ikonen@tohmajarvi.fi

Kyösti Ikonen

kiinteistönhoitaja
040 105 4244
kyosti.ikonen@tohmajarvi.fi

Jari Karukannas

kiinteistönhoitaja
040 105 4245
jari.karukannas@tohmajarvi.fi

Urpo Manninen

kiinteistönhoitaja
040 105 4246
urpo.manninen@tohmajarvi.fi

Veini Turunen

kiinteistönhoitaja
040 105 4247
veini.turunen@tohmajarvi.fi

Ari Mononen

rakennusmies
040 105 4248
ari.mononen@tohmajarvi.fi

Jukka Rautiainen

puuseppä
040 105 4240
jukka.rautiainen@tohmajarvi.fi

Tekninen päivystys virka-ajan jälkeen

040 105 4253

Vesi- ja viemärilaitos sekä kunnallistekniikka

Oskari Mähönen

vs. kuntatekniikan päällikkö
040 105 4239
oskari.mahonen@tohmajarvi.fi

Martti Koistinen

vesilaitoksenhoitaja
040 105 4249
martti.koistinen@tohmajarvi.fi

Jyri Paananen

vesilaitoksenhoitaja
040 105 4221
jyri.paananen@tohmajarvi.fi

Joni Lehikoinen

viemärilaitoksen hoitaja
040 105 4217
joni.lehikoinen@tohmajarvi.fi

Ruoka- ja siivouspalvelu

Sari Kekäle

ruoka-ja siivouspalvelupäällikkö
040 105 4212
sari.kekale@tohmajarvi.fi

Ruokapalvelut

Heljä Backman

ruokapalveluesimies
040 105 4074
helja.backman@tohmajarvi.fi

Taina Kinnunen

keittäjä
040 105 4071
taina.kinnunen@tohmajarvi.fi

keittiö Kemien koulu

040 105 4070

keittiö Koulukeskus

040 105 4072

Keski-Karjalan musiikkiopisto yhteystiedot sivu

Keski-Karjalan musiikkiopisto

PTV-sisältö

Musiikkiopiston toimisto

Käyntitiedot

  • Aukioloajat
    • Maanantai - Torstai 8.30 - 16.00
    • Perjantai 8.30 - 15.00

Yhteystiedot

Susanna Ertolahti-Mertanen

rehtori ja toimialajohtaja
040 105 4045
susanna.ertolahti@tohmajarvi.fi

Riitta Karppinen

toimistosihteeri
040 105 4046
riitta.karppinen@tohmajarvi.fi

Anita Rahunen

asiakassihteeri
040 105 4047
anita.rahunen@tohmajarvi.fi

Sanna Viljakainen

toimistosihteeri
040 105 4049
sanna.viljakainen@tohmajarvi.fi

Kaarina Silvennoinen

toimistosihteeri
040 105 4039
kaarina.silvennoinen@tohmajarvi.fi

Sivistystoimiala leipäteksti yhteystiedot sivulla

Sivistystoimiala

PTV-sisältö

Koulutoimisto

Käyntitiedot

  • Käyntiosoitteet
    • Kirkkotie 6 A
    • 82600 Tohmajärvi
    • Näytä sijainti
    • Koulutoimisto sijaitseen 2. kerroksessa
  • Aukioloajat
    • Maanantai 8.00 - 17.00
    • Tiistai - Torstai 8.00 - 16.00
    • Perjantai 8.00 - 15.00

Yhteystiedot

Matias Valoaho

sivistysjohtaja/rehtori
040 105 4154
matias.valoaho@tohmajarvi.fi

Koulutoimisto

Susanna Rannasalo

osastosihteeri
040 105 4102
susanna.rannasalo@tohmajarvi.fi

Pirjo Rouvinen

toimistosihteeri, keskusvaalilautakunnan sihteeri
040 105 4103
pirjo.rouvinen@tohmajarvi.fi

Kansalaisopisto

Liisa Mäenpään kuva

Liisa Mäenpää

kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
040 105 4110
liisa.maenpaa@tohmajarvi.fi

Merja Susi kuva

Merja Susi

kurssisihteeri
040 105 4104
merja.susi@tohmajarvi.fi

Kirjasto

Liisa Mäenpään kuva

Liisa Mäenpää

kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja
040 105 4110
liisa.maenpaa@tohmajarvi.fi

Kirjasto kartta

Liikuntahalli, Kirkkotie 10 c

Arja Pirhonen

liikunnanohjaaja
040 105 4118
arja.pirhonen@tohmajarvi.fi

Virpi Koistinen

vapaa-ajanohjaaja
040 105 4130
virpi.koistinen@tohmajarvi.fi

valvoja Liikuntahalli

040 105 4119

Koulukeskus, Tietäväisen koulu ja Tohmajärven lukio, Asemantie 35 A-C

Matias Valoaho

sivistysjohtaja/rehtori
040 105 4154
matias.valoaho@tohmajarvi.fi

Kaisa Puumalainen

apulaisrehtori, tuntiopettaja
040 105 4153
kaisa.puumalainen@edu.tohmajarvi.fi

Sirpa Immonen

koulusihteeri
040 105 4132
sirpa.k.immonen@tohmajarvi.fi

Kemien koulu

Jukka Pennanen

koulunjohtaja, luokanopettaja
040 105 4160
jukka.pennanen@edu.tohmajarvi.fi

Kemien koulun opettajienhuone

013 3354161
040 105 4161

Kemie Iltapäivätoiminta

iltapäivätoiminnanohjaaja
040 105 4163
merja.hakkarainen@tohmajarvi.fi

Tikkalan koulu

Matti Luostarinen

koulunjohtaja, luokanopettaja
040 105 4166
matti.luostarinen@edu.tohmajarvi.fi

Tikkala Iltapäivätoiminta

iltapäivätoiminnanohjaaja
040 105 4165

Värtsilän koulu

Kimmo Hurri

luokanopettaja
040 105 4161
kimmo.hurri@edu.tohmajarvi.fi

Varhaiskasvatus

Elisa Havukainen

varhaiskasvatuksen päällikkö
040 105 4120
elisa.havukainen@tohmajarvi.fi

Jenni Isoviita-Parikka

vs. päiväkodin johtaja
050 447 9470
jenni.isoviita-parikka@edu.tohmajarvi.fi

Tiina Tuhkanen

toimistosihteeri
040 105 4121
tiina.tuhkanen@tohmajarvi.fi

Henkilöhaku komponentti

PTV-sisältö

Verkkolaskut leipäteksti

 

Verkkolaskut

Otamme vastaan ensisijaisesti verkkolaskuja.

Verkkolaskujen sisäistä kierrätystä varten pyydämme mainitsemaan tilaajan nimen ja tilaajayksikön sekä mahdolliset muut laskun kohdistamista helpottavat tiedot.

Verkkolaskuosoitteemme:

 

Nimi

Tohmajärven kunta

Y-tunnus

1919717-3

Verkkolaskuosoite

003719197173

Välittäjä

Ropo Capital Oy

Välittäjän tunnus

003714377140

OVT-tunnus

003719197173

 

Mikäli teillä ei ole mahdollisuutta lähettää verkkolaskuja, tulee paperiset
laskut lähettää osoitteella:

Tohmajärven kunta
Ostolaskut
Järnefeltintie 1
82600 Tohmajärvi


Laskut voi lähettää myös pdf-muodossa sähköpostilla osoitteeseen:
ostolaskut@tohmajarvi.fi


Yhteyshenkilöt:
Liisa Hämäläinen    050 349 4834
Arja Saukkonen    040 105 4032