Musiikkiopiston henkilöstö

Keski-Karjalan musiikkiopisto / toimisto

Käyntiosoite: Kirkkotie 6, 2. kerros 

Postiosoite: Järnefeltintie 1, 82600 TOHMAJÄRVI

Laskutusosoite: Tohmajärven kunta, Ostolaskut, Järnefeltintie 1, 82600 Tohmajärvi

Faksi (013) 848 101 (kunta)

Sähköposti: musiikkiopisto@tohmajarvi.fi

www.tohmajarvi.fi/musiikkiopisto                          

 

Facebook: @keskikarjalanmusiikkiopisto

Instagram: @keskikarjalanmusiikkiopisto

YouTube

 

Rehtori Susanna Ertolahti-Mertanen 040 105 4045  
susanna.ertolahti@tohmajarvi.fi    
     
Toimistosihteeri Riitta Karppinen, yleishallinto 040 105 4046  
Asiakassihteeri Anita Rahunen, muskarit, lukukausimaksut 040 105 4047  
Toimistosihteeri Kaarina Silvennoinen, soitinlainat, tanssi 040 105 4039  
Toimistosihteeri Sanna Viljakainen, viestintä, markkinointi 040 105 4049  

 

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@tohmajarvi.fi

Opettajat:

Sukunimi Etunimi  Opetusaine Sähköposti Puhelinnumero
Ekborg Marko piano, popjazzpiano marko.ekborg@tohmajarvi.fi 040 551 3594
Hacklin Timo harmonikka timo.hacklin@elisanet.fi 0400 679 869
Halonen Andjela muha, piano andjela.halonen@tohmajarvi.fi 040 105 4027
050 366 4358
Hautakoski Elina popjazz-laulu, AMP, bändi  elina.hautakoski@tohmajarvi.fi 045 855 0586
Heikkinen Sanna klassinen laulu sanna.heikkinen@tohmajarvi.fi 0400 782 435
Hiltunen  Kosti piano, säestys kosti.hiltunen@tohmajarvi.fi 041 452 2874
Hiltunen Lassi kontrabasso    
Hiltunen  Miina piano, säestys miina.hiltunen@tohmajarvi.fi   
Hirvikangas Henna virkavapaalla    
Hirvonen  Mari huilu, muha mari.hirvonen@tohmajarvi.fi 050 354 5810
Huuskonen Antti rummut, bändi, amp antti_huuskonen@hotmail.com 050 343 0936
Hyttinen Tero rummut tero.hyttinen@tohmajarvi.fi 044 330 6800
Hyvönen Sirpa huilu sirpa.hyvonen@tohmajarvi.fi 040 105 4055
Kainulainen  Sanna viulu sanna.kainulainen@tohmajarvi.fi 0500 624 328
Karjalainen Kari sävellys, sovitus, soinnutus    
Karjalainen Ville

trumpetti, vasket

ville.karjalainen@tohmajarvi.fi  
Kinnunen Saila kantele saila.kinnunen@tohmajarvi.fi 040 105 4054
Kyllönen Jukka muha, kitara, rummut,
bändit
jukka.kyllonen@tohmajarvi.fi 050 338 9153
Kyytinen Riitta piano, säestys riitta.kyytinen@kitee.fi 040 105 4059
Laakkonen  Hanna-Kaisa Sonetic-kuoro    
Leinonen Pertti sello pertti.leinonen@jns.fi 040 105 4056
Leppänen Arttu popjazzlaulu arttusakari@gmail.com
arttu.leppanen@polvijarvi.fi
040 579 0400
Lindeberg-
Piiroinen
Anne muskarit Kesälahdella   0400 904 433
Loikkanen Simo pop/jazz-piano    
Lodders Hans viulu hans.lodders@jns.fi 050 382 2139
Luoma Juha sähkö- ja kontrabasso, bändit, AMP     juha.luoma@jns.fi 044 554 0527
Maaranen Raimo puhallinorkesteri, tuuba raimo.maaranen@telemail.fi 040 516 2665
Mitjonen Juha akustinen kitara   0400 150 396
Moisio Tony skitara ja ak.kitara, AMP tony.moisio@tohmajarvi.fi 040 5900 855
Mäkelä Sara viulu, muha sara.makela@tohmajarvi.fi 041 5506 550
Niemi-Henry  Nuppu tanssi nuppu.niemi@tohmajarvi.fi 050 357 3365 
Pekkarinen Jonna muskarit jonna.pekkarinen@tohmajarvi.fi 040 105 4063
Peltonen Tiina muha, Feminetti tiina.peltonen@tohmajarvi.fi 040 105 4053
Pesonen Eetu bändiryhmät    
Porkka Hannu lyömäsoittimet hannu.porkka@jns.fi 050 432 4199
Saari Kaisa piano, säestys kaisa.saari@kitee.fi 040 105 4057
Sjöblom  Terhi harmonikka terhi.sjoblom@tohmajarvi.fi 040 776 7295
Tolvanen Katri viulu, jousiorkesteri katri.tolvanen@tohmajarvi.fi 040 105 4058
Turunen  Talvi-Maaria klassinen- ja popjazzlaulu talvi-maaria.turunen@tohmajarvi.fi 040 745 4090
Vattulainen Marjo klarinetti, saksofoni marjo.vattulainen@tohmajarvi.fi 040 105 4051
Ylitalo Tatjana    piano, säestys tatiana.ylitalo@tohmajarvi.fi